O Kawie

Pochodzenie:

Peru. Poniżej Cusco, antycznej stolicy Imperium Inków, w tropikalnym lesie nad rzeką Urubambą, znajdują się słynne ruiny sanktuarium Machu Picchu, jednego z Cudów Świata. Już kilka kilometrów w dół rzeki od tego magicznego miejsca, po wyjściu z kordyliery, rozpościera się ogromna dolina rzeki Urubamba, do której przylegają doliny innych rzek zasilających jej główny nurt. Mieszkańcy tych terenów, Indianie i metysi, zajmują się przeważnie uprawą bananów, ananasów, cytrusów, manioku, kakao i kawy, która to od wielu lat jest znana ze swojej jakości z racji na specyficzne mikroklimaty panujące na pograniczu wysokich Andów i dżungli Amazońskiej.

Nasza kawa pochodzi z plantacji znajdujących się na wysokości 1800 m n.p.m. w jednej z takich mikro dolin górskich. Kilkuset plantatorów zrzeszonych w kooperatywę starannie pielęgnuje i selekcjonuje najlepsze ziarna. Po latach odwiedzania plantacji i uczestnictwa w procesie uprawy kawy dzielimy się z Wami najlepszymi ziarnami.

Spróbuj i przenieś się do świata Inków pod magiczne Machu Picchu!

Charakterystyka naszej kawy:

Luksusowe opakowania 250 i 1000 gram z zamkiem i zaworem gwarantują najwyższą jakość nawet przez 2 lata od daty wypalenia.

100% arabica

odmiany: typica 70%, catimor 15%, caturra 15%

obróbka: myta, ziarno, średniopalona

wysokość upraw: 1800 m n.p.m.

scoring: 84,25 punkty

smak: kakao, miód, cytrusy

zapach/aromat: miodowy

body: jasne, kremowe

kwasowość: niska

posmak: czysty

certyfikaty: BIO (organic), Fair Trade

kraj pochodzenia: Peru.

Jak kupic kawę Machu Picchu:

kontakt@machupicchu.pl

Telefon w Peru: 0051 981 499 127 (WhatsApp)

Importujemy, wypalamy i pakujemy w Poznaniu.

Realizujemy zamówienia detaliczne i hurtowe na terenie całej Polski.

Zapraszamy do współpracy kawiarnie, sklepy, biura, hotele, firmy i wszystkich miłośników smacznej kawy.

Peru to duży (1.28 mln km²) i bardzo zróżnicowany geograficznie kraj w Ameryce Południowej. Świetna lokalizacja poniżej równika w sercu pasma majestatycznych Andów, na zachodzie żyzne doliny rzek spływające pośród pustyni do Oceanu Spokojnego a na wschodzie dżungla i źródła Ukajali i Amazonki uchodzącej do Atlantyku. Bogata historia i wciąż żywe tradycje społeczności indiańskie czynią to miejsce atrakcyjnym kierunkiem turystycznym.

To bogactwo przyrody przez tysiąclecia przyczyniło się do rozwoju cywilizacji prekolumbijskich. To w Peru powstało Imperium Inkaskie i to stąd pochodzą ziemniaki, kakao, tytoń, cukier, papryka.

Obecnie Peru, od ponad piętnastu lat przeżywa boom gospodarczy, powstaje nowa infrastruktura i rośnie budownictwo mieszkaniowe. Inwestycje w dziedzinie rolnictwa, górnictwa i turystyki przyniosły wysokie dochody, które są reinwestowane, dzięki czemu ciągle powstają nowe miejsca pracy. Niskie i przejrzyste podatki sprzyjają przedsiębiorczości.

Co roku miliony turystów z całego świata przyjeżdżają, by poznać monumentalne zabytki Peru i spróbować peruwiańskiej kuchni, uważanej za jedną z najlepszych na świecie. Peru jest obecnie światowym liderem w produkcji m.in. szparagów, mango, awokado, winogron, papryki, kawy i kakao. Od ponad dziesięciu lat kawa peruwiańska zdobywa najwyższe wyróżnienia na światowych targach.

 

Polecamy: