Peru to duży (1.28 mln km²) i bardzo zróżnicowany geograficznie kraj w Ameryce Południowej. Świetna lokalizacja poniżej równika w sercu pasma majestatycznych Andów, na zachodzie żyzne doliny rzek spływające pośród pustyni do Oceanu Spokojnego a na wschodzie dżungla i źródła Ukajali i Amazonki uchodzącej do Atlantyku. Bogata historia i wciąż żywe tradycje społeczności indiańskie czynią to miejsce atrakcyjnym kierunkiem turystycznym.

To bogactwo przyrody przez tysiąclecia przyczyniło się do rozwoju cywilizacji prekolumbijskich. To w Peru powstało Imperium Inkaskie i to stąd pochodzą ziemniaki, kakao, tytoń, cukier, papryka.

Obecnie Peru, od ponad piętnastu lat przeżywa boom gospodarczy, powstaje nowa infrastruktura i rośnie budownictwo mieszkaniowe. Inwestycje w dziedzinie rolnictwa, górnictwa i turystyki przyniosły wysokie dochody, które są reinwestowane, dzięki czemu ciągle powstają nowe miejsca pracy. Niskie i przejrzyste podatki sprzyjają przedsiębiorczości.

Co roku miliony turystów z całego świata przyjeżdżają, by poznać monumentalne zabytki Peru i spróbować peruwiańskiej kuchni, uważanej za jedną z najlepszych na świecie. Peru jest obecnie światowym liderem w produkcji m.in. szparagów, mango, awokado, winogron, papryki, kawy i kakao. Od dziesięciu lat kawa peruwiańska zdobywa najwyższe wyróżnienia na światowych targach.