Peru jest cztery razy większe od Polski i bardzo zróżnicowane geograficznie. Kraj ten leży w kilku strefach klimatycznych. Stanowi o tym lokalizacja na równiku oraz pomiędzy Oceanami Spokojnym i Atlantyckim. Krainy – wybrzeże, góry i dżungla Amazonii zróżnicowane są pod względem fauny i flory.

To bogactwo przez tysiąclecia przyczyniło się do rozwoju cywilizacji prekolumbijskich. To w Peru powstało Imperium Inkaskie i to stąd pochodzą ziemniaki, kakao, tytoń, cukier, papryka. Obecnie Peru, od ponad piętnastu lat, przeżywa boom gospodarczy, czego efektem jest nowa infrastruktura i budownictwo mieszkaniowe. Inwestycje w dziedzinie rolnictwa, górnictwa i turystyki przyniosły wysokie dochody, które są reinwestowane, dzięki czemu ciągle powstają nowe miejsca pracy. Niskie i przejrzyste podatki sprzyjają przedsiębiorczości. <\p>

Co roku miliony turystów z całego świata przyjeżdżają, by poznać kulturę Peru i spróbować peruwiańskiej kuchni, uważanej za jedną z najlepszych na świecie. Peru jest obecnie światowym liderem w produkcji m.in. szparagów, mango, awokado, winogron, papryki, kakao. Od dziesięciu lat kawa peruwiańska zdobywa najwyższe wyróżnienia na światowych targach.